top of page

אודותינו

ביקור ביקב מוריה

רני רוגל: המפגש שלי אחרי שנים רבות אצל היינן ברוך יוסף, אותו הכרתי בימי יקב זמורה עליהם תקראו בהמשך, התחיל עם מסרון ווטסאפ: "הינך מוזמן אליי לטעום מבלנד 2017 עליו קיבלתי מדליית זהב בתחרות טרה וינו, וגם קברנה סוביניון 2018 עבורו קיבלתי דאבל גולד". שאלתי תחת איזה יקב זכה במדליות, תשובתו: "יקב מוריה, בישוב הקהילתי עלמון-ענתות, קרוב לפסגת זאב או מצומת הגבעה הצרפתית לכיוון ים המלח. בכניסה לישוב יש שילוט יקב ענתות – לא שלי!!".

וכך הגעתי יום חורף בהיר אחד עם שני חבריי חיים ואסף, לברוך יוסף (בן 77) ורעייתו המקסימה אתי ביקב מוריה שבביתם – יקב גראז' אמיתי בו הוא שותף עם  אליעזר שחם.  – כמה בקבוקים הוא מייצר? שנה 1000, שנה 3000 ואולי כפול בהתאם לאיכות הענבים.

נראה לכם שמדובר באדם צבעוני? עוד לא קראתם כלום. לפני היין סקרן אותי איך בכלל הגיעו למקום כמו עלמון – "התנחלות ויישוב קהילתי בהרי בנימין, הממוקם בגוש אדומים ממזרח לירושלים ושייך למועצה אזורית מטה בנימין", כפי שכתוב בויקיפדיה.

ברוך גר בירושלים בדירת שני חדרים בקטמונים עם אתי ושלוש בנות, ובהמשך עברו לדרך חברון. אחרי שפרצו להם הביתה חיפשו איפה לגור, הגיע לענתות והתאהב במקום, בישוב קהילתי בשם עלמון – "עולם קטן" (אם תקראו בויקיפדיה תראו שזה לא מקור השם, אבל זה סיפור טוב). כשבשילוב ענתות-עלמון. מתגוררות בישוב כ- 700 משפחות".

איך ברוך הגיע בכלל ליין? כשהיה שריונאי שתה 'יין פטישים' ויין חצי מתוק של כרמל מזרחי. כשהשתחרר הגיע לצי הסוחר, הפליג עם ימאים מארצות שונות ושתה יינות שונים, עד שהגיע לנמל דנקרק בנורמנדי שבצרפת. חבר נסע איתו לפריז, הוא שתה יין צרפתי בביסטרו, התלהב ומאז נדלק על יין.

ברוך המשיך בהפלגות עם איטלקים וספרדים שקנו דמיג'אנים של סנג'ובזה. יום אחד הביאו לנמל אשדוד ארגזי ענבים מחברון, מעכו ושמו בדמיג'אן עליו שמו בד וערבבו. אחרי שבועיים סחטו ושמו בצנצנת קטנה יותר – "יצא יותר טעים מאשר הסנג'ובזה. כשחזר ליבשה המשיך לייצר יין. הוא לא למד, אלא פשוט עשה זאת "עם כישרון טבעי" – לא אני אמרתי את זה – הוא אומר.

baruch-yosef-yekev-moriah.jpg

יקב זמורה
כאן נעבור לתקופת יקב זמורה שפעל בבית זית שליד ירושלים בשנים 2002-2007, שם הכרתי את ברוך ואת יינותיו, הגעתי ליקב מספר פעמים, טעמתי את היינות ונהניתי מצבעוניות היינן.

צביקה אמיתי (חבר שלי שמוביל את מועדון היין 'נחמת שותים') היה סוכן הביטוח של ברוך. יום אחד הציע לו להיות יינן ביקב זמורה אותו הקים עם ההייטקיסטים יובל גולן ואחיינו מיקי גולן.....

רשות הדיבור לחברי צביקה אמיתי: "בשנות ה- 90 כתבתי על יין במקומון ירושלמי. ברוך יוסף ואני היינו חברים במועדון יין ירושלמי "קסם היין" בחנות יין בעיר, וברוך התחיל להביא את הבקבוקים שייצר בבית. הוא למד והשקיע הרבה ביין, אבל נשאר עם בקבוקים רבים מבצירי 2000 עד 2002. החלטתי להקים יקב, התקשרתי לברוך יוסף ואמרתי לו "אני פותח יקב ואתה תהיה היינן". הוא הסכים וכך הפכנו ליקב זמורה בהשקעה של יובל גולן, כשברוך הביא את בקבוקי היינות שלו מהבית"...

יקב מוריה
 בשנת 2016 החליטו ברוך יוסף ואליעזר שחם להקים את יקב מוריה. כאמור היקב ממוקם בגראז' הבית, וכפי שאשתו אתי אומרת: "כל הבית שלי סביב ייצור היין. ברוך גאון ביין, כל יין שהוא מייצר מוצלח. יש לו את זה".

ברוך אומר שהוא שולח יינות לתחרויות בגלל לחץ של השותף שרוצה לפרסם את נפלאות היין שלהם, ומסתבר שזה עובד. בשנים האחרונות הוא שולח בפורמטים השונים של פעילותו יינות לתחרות טרה וינו, וזוכה במדליות, בחלקן הגדול זהב ואחת זהב כפול, בממוצע שתי מדליות לשנה...  השנה הוא יגיש את יינות 2019 שלו – מרלו, קברנה פרנק ופטי ורדו. צוות איש הענבים, תתכוננו.

איך היינות שטעמנו?
אני לא כותב ביקורות (הטריטוריה של אלון גונן ויונתן לבני), אבל טעמתי עם החברים וברוך יוסף את היינות. שיראז 2018 היה הראשון והדהים אותי – הענבים ממש לא מאזור כרמים נחשב אלא מסביבת צומת בילו ליד רחובות ("צריך ענבים טובים אבל צריך לדעת לעשות יין"). זהו יין רך ועגול, עשיר בטעמים, מבחינתי מושלם, עד כדי שביקשתי וקיבלתי מברוך בקבוק כמתנה ליומולדת של חבר, שהתקיים שבוע אחרי הפגישה.

"מה אוהבים צרפתים, ספרדים ואיטלקים? יינות פחות כבדים. לכן אני מקבל מדליות ליינות שלי, עם אותה רמת אלכוהול אך פחות עוצמתיים. איך זה? סוד. אני יודע לרכך את היין", הוא אומר.

הקברנה סוביניון מעולה, אבל לי הזכיר דווקא יין ישראלי – מתקתק מדי. לפטי ורדו 2017 הגענו במזל כי נשארו ממנו רק שני בקבוקים, 100% פטי ורדו שהלהיב אותי ואת חבריי.

בבציר 2022 ברוך קנה מכורם בספסופה שבגליל העליון ענבי שיראז וקברנה סוביניון. "אני מצפה שאלה יהיו היינות הכי טובים שלי. כבר בשלב מוקדם אני יודע להעריך את הפוטנציאל שלהם".

כמה זה עולה?
שואלים מה מחיר היינות של יקב מוריה? אז זהו, ברוך לא מוכר אלא נותן מהלב. היינות מיועדים לצריכה עצמית של השותפים ומשפחותיהם, ארגזים שניתנים למי שבאים לסייע בעבודה, כמו אותו קיבוצניק מיד מרדכי שהתלהב מהיין ורצה לקנות, וברוך הזמין אותו לעבוד ביקב בתמורה בקבוקי יין. איך יודעים שזה עובד? כי מעת לעת הבחור מתקשר ומגיע, מסייע לברוך וחוזר לקיבוץ עם יין.

אין ספק שברוך יוסף הוא יינן מקורי, שעל התוויות שלו כתוב Good Wine Made with Love

______________________

לאור הביקוש של אלה שטעמו ו"התמכרו" ליין הנפלא של ברוך, היין מוצע למכירה באתר זה ואצל מפיצים מורשים החל ממועד פרסום זה.

  אכול ושאטו מרץ 2023 foodies  הכותב רני רוגל - פורסם בירחון 
 
baruch-yosef.jpg
50eddc3f-cb27-4171-a48a-5e5d59a0d502.jpg
3bfb7477-1f8d-47e8-acbb-55b8ce98d402.jpg
baruch-yosef-mekarer-yain.jpg
bottom of page